O mně

Toto je můj příběh, jak to všechno začalo...

Má vize

Pomáhat lidem a ukazovat jim, jak si mohou snadno a jednoduše vybrat z několika druhů okapových systémů. A všem lidem, nejen těm zkušeným, pomoci v tom, jak si mohou sami zkusit udělat svůj okapový systém na svém domě nebo chalupě. Proč?

Protože nejdůležitější součástí každé střechy je okapový systém, který odvádí pomocí žlabu, kotlíku a svodu vodu do kanalizace. A zabraňuje tak stékání veškeré vody ze střechy do základů domu a tím především chrání celý dům před vlhkostí a plísněmi.

Jak to začalo

Jmenuji se Petr Švajgl a bydlím v malé vesničce Zbynice, kde jsem si koupil menší domek, který  jsem si postupně během pár let kompletně předělal. Nedaleko, pár kilometrů vzdálené, leží městečko Sušice, kde žije moje přítelkyně Alena s dcerou Terezkou.

Vyučil jsem se na SOU v Plzni v oboru jako stavební klempíř. Bylo mi 17 let. Po vyučení jsem pracoval ve stavebním podniku v Sušici, kam jsme byli po  vyučení přiřazeni, pracoval jsem tam 4 roky. Naučil jsem se od zkušených mistrů většinu práce. Dost jsem okoukal, jak v dílně, tak především na stavbě. Byla to těžké, ale pro mě velká zkušenost.

Poté jsem přešel k soukromé firmě, kde jsem dělal 6 let. Mezitím ty dlouhé roky jako zaměstnanec jsem snil a přemýšlel o tom, že bych mohl začít podnikat a být konečně svým pánem a dělat práci, která mě bude bavit a naplňovat. Proto jsem měl ještě druhou variantu, sehnat si práci a začít dělat v Německu, ale hlavně si konečně vydělat více peněz.

Dopadlo to dobře, práci jsem našel a pár let jsem v Německu dělal  svoje řemeslo a naučil se opět něco nového. V květnu 2002 jsem si udělal živnostenský list a začal podnikat. Dnes už je to 16 let co podnikám a věnuji se klempířským pracím. Budu se nadále postupně věnovat veškerým klempířským pracím, ale také obsahu na téma: Střešní okapové systémy. Předám a ukáži vám z jakých druhů materiálů se okapy vyrábějí, jak se používají a jak se montují.